yukarı
Öneri, Şikayet, Soru ve Teşekkür

Öneri, Şikayet, Soru ve Teşekkür Formu

KAPAT ×

Şirketimiz hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki form ile gönderiniz... Her türlü görüşe açığız...

Gönder

İkram Turizm Kültür Turları
İkram Turizm
İkram Turizm Tur
İkram Turizm Otel
İkram Turizm Uçak
ARA
TEMİZLE
ARA
TEMİZLE
Uçak

Tur Liste

Satış SözleşmesiÖdeme ve İptal ŞartlarıÖnemli NotlarVize İçin Gerekli EvraklarSizi Arayalım
← Arama Sonuçlarına Dön

Satış Sözleşmesi

1-) VİZE: ACENTE Vize işlemlerinde seyahatin gerçekleşeceği vizeli giriş gerektiren ülkenin Büyükelçilik/Konsolosluk ile aracı konumundadır. Tüm evrakların hazır olmasına rağmen çok nadiren de olsa bazen teknik sebeplerden dolayı, bazen de konsolosluk tarafından kaynaklanan durumlardan vizelerde problem olabilmektedir. Buradaki sorumluluk ACENTE ’ye ait değildir.

2-) PASAPORT: Seyahatin gerçekleştiği ülkede veya bağlantılı noktaların ilgili duraklarında pasaport sahibinden kaynaklanan sebeplerden ve pasaportun her türlü kaybından veya hasara uğramasından dolayı dönüş gecikmelerinden kaynaklanan otel konaklama uzaması yeni uçuş bileti veya bilet değişikliği cezai müeyyideleri ile birlikte yeni pasaportunun çıkarılmasındaki gerekli işlemlerde oluşacak tüm masraflar MÜŞTERİYE aittir. ACENTE sorumlu değildir.

3-) HAVAYOLU: ACENTE havayolu ile MÜŞTERİ arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan ACENTE sorumlu tutulamaz. Uçuşlarımız tarifeli ve/veya ekstra uçak seferleri ile özel ve/veya ulusal havayolları ile yapılabilir. Uçuş günü uçuş için gerekli işlemlerin (Bagaj teslimi, Uçuş kartı alımı vs. yönlendirmel- erin) yapılmasının ardından MÜŞTERİ’nin Polis Kontrol Noktasından sonra ki uçağa geçiş kapısına gecikmesi veya geç gitmesi durumunda Hava Yollarının uygulayacağı kural ve koşullardan MÜŞTERİ sorumludur. ACENTE sorumlu tutulamaz. Gidişten ve dönüşte uçağın hava muhalefetinden veya benzeri bir durumdan dolayı (Doğal Afet vb.) geç gelme/geç gitme durumunda otelde konaklama yapılmayan gecelemel- erde, otel ödemeleri önceden yapıldığından geri iadesi veya gece uzaması yapılamamaktadır. Bu ve benzeri durumlarda ACENTE gerekli ilgiyi gösterecek olup havayolları veya otelden bir iade alır ise MÜŞTERİ’ye geri ödeyecektir.

4-) OTEL: Otel giriş ve çıkış saatlerinde uluslararası kurallar geçerlidir. otele giriş saat 14:00’dır. Özellikle gece uçuşlarında, gece veya sabah otele giriş yapılırsa o gece konaklamaya dahildir. En geç otel çıkışımız 12:00’dır. 12:00’dan sonra yapılacak çıkışlarda bir geceleme daha yapılmış sayılır. Özellikle 4-5 yıldızlı otel odalarının tümü standart üçlü odalar değildir. Standart üçlü oda tahsis edilemediği takdirde aileler için ayrıca ek yatak temin edilir. Üçüncü kişi için eklenen yatak küçük ve daha az konforlu olabilir. MÜŞTERİ bu şartları kabul ederek kaydını yaptırır.

5-) TUR PROGRAMI: MÜŞTERİ ACENTE programlarına dâhil olduktan sonra, vize kaynaklı gecikmelerden veya mücbir sebeplerden sayılan otelin yıkım kararı çıkması gibi konaklama otellerinde değişiklik durumunda ACENTE daima muadil otel kategorilerini baz alacaktır. Mesafe değişebilir. ACENTE bu tip durumlarda MÜŞTERİ’ye durumu bildirmekle yükümlüdür. ACENTE bu bildiriyi e-mail, SMS, fax veya telefon bildirimini yeterli kabul edecektir. Bu tip durumlarda ACENTE programı alt veya üst kategoriye alabilir. Bu durumlarda MÜŞTERİ’nin tercihine göre, ACENTE üst kategori tercihinde ücret farkı talep eder, alt kategori tercihinde ise fiyat farkını iade eder. Tur programımız elimizde olmayan sebeplerden dolayı program içeriği aynı kalmak şartı ile değişebilir. Otel odalarında bulunan buzdolaplarındaki kullanılan yiyecekler, içecekler ve odanızdan yapacağınız yurt dışı telefon görüşmeleri ve benzeri yapılan ekstra harcamalar tur ücretine dahil değildir. Tur esnasında kullanılmayan hizmetlerin bedeli iade edilmeyecektir.

6-) FESİH HAKLARI: ACENTE kendi iradesi dışında oluşan nedenlerle veya tura katılan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak turları iptal etme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda yolcuya yapılacak e-mail, SMS, fax veya telefon bildirimini yeterli kabul edecektir. Burada MÜŞTERİ’nin tazmin hakkı olamaz. MÜŞTERİ her hangi bir sebepten dolayı turu iptal etmek istediği takdirde vize sistemine girildikten sonra yapılan iptallerde vize ücreti MÜŞTERİ’den talep edilecektir. İlave olarak ise ilgili hava yolunun uyguladığı cezai müeyyide uygulanır. Uçuş gününe son 10 gün kala yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmaz.

7-) MÜCBİR SEBEPLER: Hava muhalefeti (sis, kar, fırtına, tipi,yıldırım düşmesi vb.) Dogal afetler (deprem, sel, yangın, heyelan vb.) halk hareketleri (terör, grev, lokavt, miting, yürüyüş, yol kapanması, savaş, kargaşa durumları, olaganüstü hal vb.) Sıkı yönetim, sokağa çıkma yasağı, seçimler vb. Sağlık sorunları (salgın hastalıklar, karantina vb.) gibi ACENTE kusuru bulunmayan her türlü olay ve kazalardan ötürü ne şekilde olursa olsun ACENTE’ye maddi ve manevi sorumluluk yüklenemez. ACENTE buraya ilave edilmeyen mücbir sebepler haklarını saklı tutar.

8-) BİLGİ: MÜŞTERİ Kesin kayıt yaptırmış olduğu tur programı hakkında detaylı bilgi alma hakkına sahiptir. MÜŞTERİ seyahat tarihinden en az 20 gün veya daha fazla gün önce işlemleri için gerekli evrakları ACENTE’ye teslim etmekle yükümlüdür. ACENTE’nin özel zamanlarda broşüründe duyurduğu teslim günleri geçerli olacaktır. Bu evrakların gecikmesiyle oluşacak vize gecikmesinden MÜŞTERİ sorumludur. ACENTE sorumlu değildir.

9-) PROGRAM: MÜŞTERİ, ACENTE tarafından düzenlenen tur ve programında belirtilen gezi ve ziyaretlere katılmayabilir. MÜŞTERİ işbu sözlesmenin imzası ile konaklayacağı otelin, seyahat edeceği aracın tâbi olduğu yasa ve teamüllere uymakla yükümlüdür. Rehber, otel, ACENTE ve ulaşım aracı yetkililerince satın alınan hizmetle ilgili olarak bildirilen kurallara uyacağını üçüncü kişilerin can ve mal güvenliğini tehlikeye atmayacağını aksi halde acenta sözleşme konusu hizmeti ifa etmeyeceğini ve bu nedenle MÜŞTERİ’nin tazmin ve iade hakkı olamaz. MÜŞTERİ’den kaynaklanan kişisel nedenlerle (vergi borcu, kesinlesmemiş dava süreci, her hangi bir devlet kurumunun izin vermemesi vb.) çıkısının engellenmesi veya Türkiye’den çıkıs yapılan ülkede benzeri muamele eksiklikleri ve/veya aykırılıkları nedeniyle ülkeye girişinin engellenmesi durumunda ACENTE’nin hukuki ve/veya cezai hiçbir sorumluluğu bulunmaktadır.

10-) ÜCRET: MÜŞTERİ kayıt esnasında katılmış olduğu tur ücretinin %50’sini uçus programından 2 hafta önce de kalan bakiyesini ACENTE’ye ödemekle yükümlüdür.

11-) HASTALIK: Seyahatin gerçekleşeceği noktaların ilgili duraklarında rahatsızlanan MÜŞTERİ’nin tedavi masrafları MÜŞTERİ’ye aittir.

12-) BAGAJ/VALİZ: Uçaklı seyahatlerde havayollarının açıklamıs oldugu bagaj kg. ve/veya hacim hakkı vardır. Fazla bagaj ücretleri MÜŞTERİ’ye aittir. Bagajların gidiş ve dönüşte MÜŞTERİ tarafından hava yolu ve yerel otobüs firrmalarında, konakladığı otelinde, valizlerin ve içindeki eşyaların her türlü kaybından, hasara uğramasından, unutulmasından MÜŞTERİ sorumludur. ACENTE sorumlu değildir. ACENTE hiçbir suretle MÜŞTERİ’nin eşyalarından sorumlu tutulamaz. Valizlerin ve içindeki eşyanın her türlü sorumluluğu sahiplerine aittir. Kokan, akan, yanıcı ve patlayıcı vasıfları olan veya çevresine rahatsızlık veren eşyalar taşıt araçlarına alınmazlar, taşıyıcı firma kabul etmeyebilir bundan ACENTE sorumlu tutulamaz.

13-) UÇUŞ: Uçuş bilgilerini ACENTE müsteriye telefon, e-mail, SMS, fax veya yazılı olarak vermek ve bildirmekle yükümlüdür. Uçuş öncesinde saatlerde degişiklik olabilir. Bu tip durumlarda ACENTE MÜŞTERİ’ye ulaşmak ve yeni uçuş saatini bildirmekle yükümlüdür. MÜŞTERİ’nin uçuştan en az iki saat önce uçuşunun gerçekleşeceği havalimanında hazır olması gerekmektedir. Turlarımız İstanbul Atatürk Havalimanı veya Sabiha Gökçen Havalimanı gidiş ve dönüşlüdür. Uçuşlarımızın gerçekleşeceği havalimanlarına ulaşım MÜŞTERİ’ye aittir.

14-) DÖNÜŞ: Yolcu gittikten sonra her hangi bir sebeple erken dönmek ister ise Müşteri’nin (otel, uçak, vize ve diğer hizmetler için ödemeler önceden yapıldığından) her hangi bir ücret iadesi yapılamamaktadır. Yolcu gittikten sonra kendi bileti ile erken dönmek istediğinde ancak buna kullanılan havayolunun uçaklarının müsaitlik durumuna göre olabilecektir. Bu erken dönüsten dolayı havayolunun talep ettiği ekstra bir fark olur ise yolcu bunu ödemeyi kabul eder. Kendi bileti erken dönüşe müsait değil ise, Yolcunun talebi doğrultusunda ücretini ödemek koşulu ile başka havayoluna ait bir dönüş bileti ile de dönebilecektir. Bu ücretin ACENTE ile hiçbir ilgisi yoktur.
Ondört (14) madde iki (2) sayfadan ibaret, işbu sözleşme taraflarca detaylı olarak müzakere edilerek tek nüsha halinde imzalanmış olup, aslına uygun fotokopisi MÜŞTERİ'ye teslim edilerek imza tarihinde yürürlüğe girmiştir.
İşbu sözleşme, tur programı/broşür ve belirtilen hizmetleri kapsar. “Acente” ve “Müşteri ”arasında akdedilmiştir.
← Arama Sonuçlarına Dön

Ödeme ve İptal Şartları


-Kayıt esnasında ödemenin %50 si kalan bakiye gitmeden 15 gün önce yapılacaktır.

-Kudüs Turu için Vize sistemine girildikten sonra yapılan iptallerde 50 $, uçak bileti alındıktan sonra yapılan iptallerde ise, ilave olarak ilgili havayolunun uyguladığı cezai müeyyede uygulanır. Vize cezası gittiğiniz tura göre değişkenlik gösterebilir.

- Yolcu gittikten sonra herhangi bir sebeple erken dönmek isteyen misafirlerimize (otel, uçak, vize ve diğer hizmetler için ödemeler önceden yapıldığından) herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

- Yolcu gittikten sonra erken veya geç dönmek isterse buna kullanılan havayolunun uçaklarının müsaitlik durumuna göre ve kurallarına göre cevap verilir. Olabilecek ücret farkı yolcuya aittir.


PROGRAMLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER


- Belirtilen Hava Yolları ile ekonomik sınıfı tarifeli veya ilave sefer uçak bileti ücreti.

- Belirtilen otellerde belirtilen şekilde konaklama.

- Gezi ve Ziyaretlerimizde klimalı otobüsler ile transfer.

- Vize ve Seyahat Sigortası.

- Tüm Havalimanı Otel Havalimanı transferleri ile Güleryüz ve farkını hissedeceğiniz İkram Turizm Rehberlik Hizmeti dahildir.

- Uçuşlarımız; Türk Hava Yolları, Pegasus ve Air Arabia ile yapılmaktadır.

- Seçmiş olduğunuz tur programına göre Set Menü veya Açık Büfe Usulü Sabah Kahvaltısı & Akşam Yemeği dahildir.


ÇOCUK ÜCRETLERİ


- 00-02 Yaş Arası Çocuklar 100 Dolar/100 Euro

- 02-11 Yaş Arası Çocuklar gideceniz tura göre değişkenlik gösterdiğinden dolayı satış ofisimizden bilgi alabilirsiniz.

- İnternet üzerinden gelen kayıtlarda çocuk ücreti 07-11 olarak yansıtılmaktadır. Kayıt yaptıktan sonra, eğer çocuk 03-06 yaş aralığında ise lütfen ofisimizi arayarak doğum tarihi bilgisi veriniz.

- Belirtilen uçak ücretleri yalnız uçak bileti olup anne ve babası ile aynı odada yataksız konaklamada geçerlidir.

- 02-11 Yaş arası çocuklar aileler tarafından yatak talep edildiğinde normal tur programından 50-100 dolar/euro arasında indirim yapılır. Bu indirim oranı seçmiş olduğunuz tura göre değişkenlik gösterebilir.

- 11 Yaşını bitirmiş çocuklar yetişkin sınıfına girmektedir.

- Yurt Dışı Çıkış Harcı Ücretlerimize Dahil Değildir.

- Anadoludan turumuza katılacak olan misafirlerimiz için Türk Hava Yolları ile olan uçuşlarımızda, 75 dolar / 75 euro fark ödeyerek iç hat bağlantısı verilmektedir.

← Arama Sonuçlarına Dön

Önemli Notlar

 • Kişi başı genellikle 20 kg uçakta yük hakkımız olup, fazla kilolardan firmamız sorumlu değildir.

 • Gidiş ve dönüşlerde eşyaların kaybolması durumunda ilgili havayolunun kayıp bagaj tutanağını mutlaka doldurmalıdır. Uçakların hava veya benzeri durumlarda yapmış oldukları rötarlardan havayolu sorumlu olup, şirketimiz gerekli ilgiyi gösterecektir.

 • Otellerde oda buzdolabından kullanılan içeceklerden, yemeklerde alınan ekstra içecekler ve odanızdan yapacağınız yurt dışı telefon görüşmelerinden bu ve benzeri yapılan ekstra masraflar ücretlere dahil değildir.

 • Uçuşlarımız tarifeli veya ekstra uçak seferleri ile yapılacaktır.

 • Misafirlerimizin devamlı kullandıkları ilaçlar var ise yanlarında götürmeleri gerekmektedir.

 • Otel konaklamalarda uçağımız gece dahi olsa otele giriş gündüz saat 15:00 olarak kabul edilir. Gece uçuş gerçekleştirilmiş olup gece veya sabah otele giriş yapılsa bile 1 önceki gece konaklamaya dahildir. Otellerden çıkışımız ise 12:00’dir.

 • Otel odaları genelde iki kişinin konaklaması için tasarlandığından, üçüncü kişi için eklenen yatak küçük ve daha az konforlu olacaktır.

 • Kalkıştan en az 2 saat önce havalimanında olmak gerekmektedir.

 • Bazı uçuşlarımız netleşmediğinden belirtilen günlerde eksilme veya artma olabilir. Bu eksilme veya artma en fazla 1-2 gün ileri veya geri oynar.

 • Gün artması durumunda firmamız her hangi bir ekstra ücret talep etmeyecek olup, eksilme durumunda ise program çerçevesinde az kalınan gecelemeler müşterilerimize ödenecektir.

 • ← Arama Sonuçlarına Dön

  Vize İçin Gerekli Evraklar

 • Uçuş tarihinden itibaren en az 7 ay geçerli ve ÇİPLİ Pasaport,

 • TC Kimlik numaralı nüfus cüzdanının arkalı- önlü fotokopisi,

 • 1 adet vesikalık fotoğraf (arka fon beyaz) ve Pasaporttaki resim ile aynı olması gerekmektedir.

 • VİZE İÇİN GEREKLİ TÜM BELGELERİN GİDİŞ TARİHİNDEN 20 GÜN ÖNCE TESLİM EDİLMESİ GEREKİR.
  Not: Tüm evrakların hazır olmasına rağmen bazen teknik sebeplerden dolayı, bazen de konsolosluk tarafından kaynaklanan durumlardan dolayı vizelerde sıkıntı olabilmektedir.

  Not: Yukarıdaki vize evrakları Schengen vizesi haricindeki ülkeler için geçerlidir.
  • Sıralamayı Sıfırla
  • En Düşük Fiyat
  • En Yüksek Fiyat
  • Otel
  • Havayolu
  • Toplam Süre
  Seçilenleri Yazdır
  
  Eposta adresinizi kaydedip yenilik ve kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
  Her hakkı saklıdır. İzinsiz içerik kullanılamaz.
  © 2016 www.ikramkultur.com
  sosyal medyasosyal medyasosyal medyasosyal medyaTemsilci Kodu
  8503400482
  1.515 sn.